Ohjelmakartta.fi
6.4. 7.4. 8.4. 9.4. 10.4. 11.4. 12.4.
6
06.30 YleX Aa­mu: Viki ja Köpi
ma: Maanantain koko lähetys
ti: Tiistain koko lähetys Aa­mun par­haat naurut
ke: Keskiviikon koko lähetys Aa­mun par­haat naurut
to: Torstain koko lähetys Aa­mun par­haat naurut
pe: Perjantain koko lähetys Aa­mun par­haat naurut
06.00 YleX Viikon Parhaat
Aa­mun par­haat nau­rut ko­ko viikolta
la: YleX Aamu: Viikon Parhaat
9
10.00 Uu­den mu­sii­kin X: Jani Kareinen
ma: Maanantain koko lähetys
ti: Tiistain koko lähetys Tär­keim­mät uutuusbiisit
ke: Keskiviikon koko lähetys
to: Torstain koko lähetys Tär­keim­mät uu­tuusbiisit
pe: Perjantain koko lähetys
11.00 Uu­den Mu­sii­kin Viik­ko: Katri Norrlin
Tärkeimmät uutuusbiisit
11.00 YleX Etu­sivu Parhaat
YleX Etusivu: Viikon Parhaat YleX Etu­si­vun vii­kon par­haat pu­heenaiheet
12
12.00 YleX Etusivu
ma: Maanantain koko lähetys
ti: Tiistain koko lähetys Par­haat puheenaiheet
ke: Keskiviikon koko lähetys
to: Torstain koko lähetys Par­haat pu­heenaiheet
pe: Perjantain koko lähetys Par­haat puheenaiheet
13.00 YleX Vii­kon­lop­pu: Womma ja Aino
Pa­ras vii­kon­lop­pu­seu­ra livenä
la: Lauantain koko lähetys
su: Sunnuntain koko lähetys
14.00 Poi­ke­lus, Peh­ko­nen ja Pa­rik­ka: YleX Iltapäivä
ma: Maanantain koko lähetys
ti: Tiistain koko lähetys Suo­men haus­kin iltapäivä
ke: Keskiviikon koko lähetys
to: Torstain koko lähetys
14.00 YleX Vii­kon­lop­pu: Womma ja Aino
Perjantain koko lähetys Suo­men haus­kin iltapäivä
15
17.00 YleX Ilta: Aikku
ma: Maanantain koko lähetys
ti: Tiistain koko lähetys Tär­keim­mät hitit
ke: Keskiviikon koko lähetys
to: Torstain koko lähetys
17.00 YleX Th­row­back: Jani Kareinen
Koko lähetys 2000-lu­vun ko­vim­mat Th­row­back-biisit
17.00 Lyömättömät
Koko lähetys Suo­men pa­ras freestyle-show
17.00 YleX Viikon Parhaat
YleX Iltapäivä: Viikon Parhaat Suo­men haus­kin il­ta­päi­vä ko­ko viikolta
18
19.00 Uu­den tans­si­mu­siikin lista
Suomen virallinen tanssilista | TOP15 fa­ce­book. djorion.
20.00 Miikka Koivisto
Koko lähetys Uu­den mu­sii­kin vaihtoehto
20.00 Ye­boyah, Re­naz ja Wekesa
Uusimmat rytmit
20.00 Rony Rex
Koko lähetys Uu­den klu­bi­mu­sii­kin vaihtoehto
20.00 Teppo Vapaus
Koko lähetys Uu­den mu­sii­kin rockshow
20.00 DJ Orion
DJ ORION | Koko lähetys fa­ce­book. djorion.
20.00 Mat­ti 8 ja Sonny
Koko lähetys Uu­sin bassomusa
21
22.00 YleX Aa­mu: Viki ja Köpi
ma: Maanantain YleX Aamun parhaat palat
ti: Tiistain YleX Aamun parhaat palat Aa­mun par­haat nau­rut tunnissa
ke: Keskiviikon YleX Aamun parhaat palat
to: Torstain YleX Aamun parhaat palat
22.00 YleX Perjantai-ilta
Parhaat etkot - kuuluu sulle!
22.00 YleX Lauantai-ilta
Paras urbaani musa - kuuluu sulle!
22.00 YleX Throwback
YleX Throwback: Jani Kareinen (u) YleX Th­row­back: Ja­ni Ka­reinen (u)
23.00 YleX Päi­vän Parhaat